Co to jest utylizacja odpadów?

Utylizacja odpadów powszechnie kojarzy się raczej z ich zniszczeniem. Tymczasem nie zawsze wiąże się to z np. spaleniem odpadów – często chodzi o coś znacznie bardziej przydatnego, czyli użycie ich jako surowców wtórnych. Przepisy związane z utylizacją odpadów mogą wprawić w niepotrzebne zakłopotanie, więc warto zdjąć z siebie ten obowiązek i oddać kwestię w ręce zewnętrznego operatora.

Jakie są metody utylizacji odpadów?

  • Spalanie – najstarsza i najprostsza metoda utylizacji odpadów, ale również problematyczna w kontekście środowiska – efekty spalania są dla niego po prostu szkodliwe. Dlatego spalanie przeprowadza się w specjalistycznych pomieszczeniach, a nie w domowych kominkach.

  • Kompostowanie – również popularna i wiekowa metoda, która stosowana jest w przypadku odpadów organicznych. Dzięki zdobyczom technologii można ten proces usprawnić.

  • Recykling – sortowanie i ponowny użytek – dzięki kampaniom społecznym i obowiązkowi rozdzielania śmieci, recykling na stałe wpisał się w nasze zwyczaje pod względem ochrony środowiska.

  • Produkcja biogazu – to specjalistyczny proces mający miejsce w tzw. biogazowaniach. Następuje tam fermentacja beztlenowa biomasy, co skutkuje beztlenowym rozkładem odpadów (inaczej niż przy kompostowaniu), w efekcie czego powstaje paliwo biogazowe.

Utylizacja odpadów – przepisy i normy

Kiedy w grę wchodzi utylizacja odpadów, przepisy to jeden z najważniejszych aspektów, który warunkuje, czy przeprowadzane przez nas procesy w ogóle są zgodne z prawem. Więcej o tym zagadnieniu możesz przeczytać w kategorii Zagospodarowanie Odpadów. Współpraca z Eko.Recycling to gwarancja tego, że wywóz i utylizacja odpadów przebiegnie zgodnie z przepisami, bo najważniejsza są dla nas efektywność i profesjonalizm. Ekologiczna utylizacja odpadów to wyzwanie współczesnego świata, któremu chętnie stawiamy czoła.

Utylizacja odpadów – cennik w zależności od usługi

Nasze działania dostosowujemy pod oczekiwania każdego Klienta, więc wycenę przeprowadzamy na podstawie przedstawionych potrzeb. Niezależnie, czy przeprowadzona ma być utylizacja odpadów przemysłowych czy utylizacja odpadów niebezpiecznych, Eko.Recycling stanie na wysokości zadania i dostarczy specjalistyczną usługę. Utylizacja odpadów i śmieci to ważne działanie, które powinno być przeprowadzane starannie i konsekwentnie. By być pewnym, że usługa zostanie wykonana należycie, warto podjąć współpracę ze specjalistami.

Utylizacja odpadów – w jakich rejonach działamy?

Usługę utylizacji odpadów świadczymy w całej Polsce – w miastach takich jak: WarszawaKatowiceLublinRzeszówŁódźWrocławSzczecin. Oczywiście mamy na myśli całe aglomeracje, jak również ich otoczenie.