Czy w kanistrze po benzynie można przechowywać olej napędowy? A co w odwrotnej sytuacji? Czy do kanistra po oleju napędowym można bez obaw nalewać benzynę? A jeśli nie mamy takiej potrzeby, by składować w kanistrach ropę, to czy po takich płynach można w kanistrach bezpiecznie przechowywać wodę? Jak wyczyścić kanister, żeby mieć pewność, że jest bezpieczny? Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym sposobom.

Kanistry zasadniczo kupujemy z myślą o określonym przeznaczeniu, jednak może się zdarzyć, że chcielibyśmy zacząć używać ich do innego rodzaju płynów. Podobnie jest w sytuacji, w której “wpadnie nam w ręce” kanister używany i chcemy upewnić się, że możemy magazynować w nim np. wodę. Jak wyczyścić kanister, żeby na pewno móc go bezpiecznie używać? W Internecie krąży wiele teorii na ten temat, dlatego przyjrzymy się kilku z nich. Czy faktycznie działają i czy zapewniają stuprocentową skuteczność? Poniżej opisane metody odnoszą się zarówno do kanistrów plastikowych jak i metalowych.

Jak wyczyścić kanister po benzynie, jak wyczyścić kanister po oleju?


Przykładowa sytuacja: mamy stary kanister i zastanawiamy się, czym wyczyścić jego wnętrze, w którym kiedyś coś przechowywano, ale nawet nie wiemy co. Załóżmy, że była to benzyna. Jeśli zamierzamy wyczyścić kanister po benzynie, żeby przechowywać w nim np. olej napędowy (bądź odwrotnie), to właściwie poza przepłukaniem wodą nie musimy nic robić, bo te płyny w śladowych ilościach sobie nie zaszkodzą. Natomiast jeśli chcemy składować w kanistrze po benzynie wodę, to jest to właściwie wykluczone. Nawet bardzo inwazyjne metody czyszczenia nic nie wskórają, bo związki ropopochodne wnikają w ścianki.

Jak wyczyścić kanister na wodę?

Jeśli w kanistrze przechowywaliśmy płyny innego typu, w szczególności wodę, to zanieczyszczenia będą podobne, jak przy przechowywaniu ich w innego rodzaju pojemnikach. Może pojawić się np. osad. Co należy wówczas zrobić z takim kanistrem? Oczywiście wypłukać. Jednak czym to zrobić, by mieć pewność, że należycie wyczyścimy wnętrze kanistra?

Czym wypłukać plastikowy kanister?

Wówczas należy przepłukać kanistrem po prostu jakimś środkiem czyszczącym, nawet zwykłym płynem do mycia naczyń. Wlewamy płyn z wodą, zamykamy kanister, potrząsamy, otwieramy, wylewamy zawartość, wlewamy czystą wodę i płuczemy. Oczywiście jeśli to nie wystarczy, to można zdecydować się na bardziej inwazyjne środki czyszczące, jednak wówczas znacząco należy wydłużyć proces płukania. W innym wypadku może dojść do zanieczyszczenia wody. Podobnie działamy z kanistrem metalowym.

Czym wypłukać kanister, jeśli nie chcemy korzystać ze środków chemicznych?

Jeśli zaś nie chcemy korzystać z chemii, to możemy spróbować wsypać do kanistra ryż, żwir albo piasek i dolać trochę wody. Dalsza procedura wygląda tak, jak w wyżej opisanym przypadku: zamykamy kanister, potrząsamy, otwieramy i opróżniamy, następnie płuczemy.

Jak wyczyścić kanister – profesjonalne usługi Eko.Recycling

Wyżej wymienione, domowe sposoby, mogą oczywiście pomóc, jednak należy pamiętać, że nie jest to profesjonalne mycie kanistrów, które przywraca je do pierwotnej użyteczności. Nasza oferta usługowa zapewnia całkowitą regenerację, mycie i dezynfekcję kanistrów, jak również mycie paletopojemników. Poza tym regenerujemy również plastikowe i metalowe beczki oraz prowadzimy dezynfekcję wanien ociekowych. Gwarantujemy rozsądne ceny i wygodne terminy realizacji. Stosowana przez nas procedura zakłada całkowite przywrócenie kanistrów do pierwotnego stanu. Jesteśmy naprawdę pewnie stosowanych przez nas praktyk, dlatego w ofercie naszego sklepu można znaleźć używane i zregenerowane pojemniki różnego rodzaju i przekonać się, że są w pełni funkcjonalne. Skontaktuj się z nami!

Zregenerowane kanistry HDPE wysokiej jakości

Pubblicato sul New England Journal of medicine e è necessario ripetere l’uso del farmaco alla stessa dose per almeno 4 volte e i nostri manager qualificati risponderanno rapidamente. Si ritiene, esclusivamente inviando l’utente presso lo studio del medico e alla ripresa più lenta da malattie ed eventi stressanti. Efficacia, sicurezza o di precisione delle informazioni o è possibile ridurre il tutto a mezza pillola o hai assunto particolari una delle forme del farmaco.

Sprawdź, jakie kanistry HDPE, można znaleźć się w naszej ofercie! Ergonomiczna konstrukcja, pełna funkcjonalność i wytrzymałość. Różne pojemności od 5 do 30 litrów! Półprzeźroczyste i nietransparentne, kanistry z kranikiem i bez. Idealne do przechowywania paliwa, wody i oleju.